اخبار و مقالات

گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای تبدیل کردن حمام به اسپا می‌باشد، اضافه کردن یک گیاه زنده است. اما اگر گیاهان متناسب با محیط‌های مرطوب و گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام را نشناسید، چنین کاری مدت طولانی دوام نخواهد داشت. در این مقاله گیاهانی که در محیط‌های مرطوب و اغلب کم‌نور، نه تنها زنده می ‌مانند بلکه رشد کرده و شکوفا می‌شوند را به شما معرفی می کنیم.به یاد داشته باشید، قانون شماره یکی که باید قبل از آوردن یک گیاه جدید به خانه آن را رعایت کنید،در نظر گرفتن محیطی است که گیاه در آن زندگی خواهد کرد.باید در نظر بگیرید چه گیاهانی می‌توانند در رطوبت بالا، نور کم، یا هر دو زنده بمانند.سپس، ترکیبی از گیاهان آویزان، گیاهان گلدانی و سایر مواردی را که به آن‌ها علاقه ‌مند هستید انتخاب کنید تا یک حمام و دستشویی زیبا و سرسبز داشته باشید.

گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام

از مهم‌ترین گیاهانی که قادر به تحمل نور کم و رطوبت زیاد هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرخس استاگورن

سرخس استاگورن، عاشق رطوبتی است که یک حمام فراهم می‌ کند.همچنین، این گیاه علاقه‌ مند به حضور در محیط‌ های پرنور است.سرخس ‌های استاگورن اپی فیت هستند، به این معنی که بیشتر از زندگی روی خاک، تمایل دارند روی درختان زندگی کنند.بنابراین می‌ توانید این سرخس را روی چوب سوار کرده و آن را روی دیوار حمام آویزان کنید یا آن را درون گلدان گذاشته داده و روی طاقچه پنجره قرار دهید.

  • گیاهان هوازی

گیاهان هوازی در آب‌ وهوای مرطوب رشد می کنند، بنابراین یک حمام مرطوب و یا محیط‌ های روشن و دارای نور غیرمستقیم، مکانی ایداه آل برای این گیاهان است. اگر یک حمام با یک پنجره بزرگ آفتابی دارید ،گیاهان هوازی بهترین انتخاب برای شما هستند.

  • گیاه عنکبوتی

زمانی که گیاه عنکبوتی را در یک فضای دارای نور متوسط قرار دهید،ناخالصی‌هایی از قبیل فرمالدئید و مونوکسید کربن را در محیط‌های مرطوب از هوا حذف می‌کند. به علاوه، به طور سریع و مداوم، جوانه‌های جدیدی در گیاه رشد می‌کند.

این گیاه، یک یا دو بار در هفته نیاز به آبیاری دارد و برای دریافت نور متوسط در روز، آن را جلوی پنجره کوچک حمام قرار دهید.اگر پنجره شما در معرض تابش نور مداوم خورشید قرار دارد، بسیار خوش شانس هستید، کافی است گیاه در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

  • ارکیده

یکی از گیاهان گرمسیری، ارکیده است که در محیط‌های مرطوب شکوفا می‌شود،اما برای رشد به محیط روشن و نور غیرمستقیم نیاز دارد.نور مستقیم، برگ‌های این گیاه را می‌سوزاند. می‌ توانید حس لوکس بودن و لطافت و زیبایی را در فضا با افزودن ارکیده به حمام، ایجاد کنید. ارکیده، بسیار جمع و جور و یکی از گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام است که می‌توانید آن را کنار سینک یا کنار وان قرار دهید.

  • آلوئه ورا

در هر خانه‌ای وجود آلوئه ورا ضروری است. اگر می‌خواهید آن را در حمام پرورش دهید، باید مطمئن شوید که آن را در کنار یک پنجره آفتابی قرار داده‌اید. این گیاه به نور زیادی نیاز دارد برای اینکه بتواند با تمام توان خود رشد کند. اگرچه این گیاه ممکن است زیبا به نظر برسد ، در صورت نیاز به تسکین فوری ناشی از آفتاب سوختگی،بریدگی یا گزش حشرات نیز فوق‌العاده مفید است.

  • اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم‌ها گیاهانی سرسبز و زیبا هستند.برگ‌های این گیاه هوا را فیلتر می‌کند.اگر می‌خواهید از شکوفا شدن این گیاه مطمئن شوید،آن را در نور کم و خاک مرطوب نگه دارید.

  • بامبو

یکی دیگر از گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام، بامبو است که به نور کم با تابش غیرمستقیم برای رشد نیاز دارد. این گیاه می‌ تواند درون خاک قرار نگیرد؛ در چنین حالتی،ساقه‌هایش را درون یک ظرف شیشه‌ای که دارای مقداری سنگریزه و  آب است قرار دهید.آب گلدان را هر دو هفته یکبار عوض کنید.رشد گیاه بامبو بسیار سریع است؛ بنابراین می‌توانید با هرس کردن،آن را به اندازه و شکل دلخواه در بیاورید.

  • سانسوریا

یکی از مقاوم‌ ترین گیاهان آپارتمانی که به صورت عمودی رشد می‌کند، سانسوریا یا برگ شمشیری است و اغلب لبه‌هایی به رنگ زرد یا سفید دارد. این گیاه در محیط‌ های کم‌ نور به رشد خود ادامه می‌دهد و گیاهی با دوام و مقاوم است. حضور سانسوریا در سرویس بهداشتی و حمام، باعث تصفیه هوا و حذف برخی از آلاینده و سموم مانند فرمالدئید که در محصولات پاک کننده و دوغاب کاشی‌ها می‌شود.

  • بگونیا

گیاه بگونیا معمولا داخل گلدان به خوبی رشد کرده، از گرما و رطوبت حمام و سرویس بهداشتی لذت می‌برد و به نور کم و غیرمستقیم نیاز دارد.

بگونیای رکس در میان انواع مختلف این گیاه، فوق‌العاده رنگارنگ و زیبا است و از آنجا که در محیط‌های بسته رشد خوبی دارد توصیه می‌شود از آن برای جلوه بخشیدن به سرویس بهداشتی استفاده کنید.

  • پوتوس

یکی از گیاهان مناسب سرویس بهداشتی و حمام پوتوس است که به نگهداری و مراقبت کمی نیاز دارد.این گیاه در هوای گرم و پر رطوبت، بسیار خوب رشد می‌کند. برای جلوگیری از رشد بیش از اندازه پوتوس و اشغال زیاد فضا توسط آن، می‌توانید پوتوس را از سقف آویزان کنید و یا اینکه آن را در قفسه‌ای در ارتفاع زیاد قرار دهید.

شرکت بازرگانی لیونا تولید کننده انواع روشویی های بهداشتی مانند فول ست های رویال ، فول ست های چوب ، فول ست های کلاسیک در کشور است. شما می توانید ست های سرویس بهداشتی مناسب مدل رو شویی های متنوع و با کیفیت براساس سلیقه‌ی شخصی خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *